Afera z kartami do głosowania za granicą! Czy wybory zostaną odwołane?!

3 0

Liczne doniesienia od Polonii brytyjskiej dotyczące źle zorganizowanych pakietów wyborczych. Wiele osób nie otrzymało kart do głosowania, a część z otrzymanych jest nieważna. Czy rząd zdecyduje się odwołać wybory prezydenckie?

  • Krzysztof Bosak alarmował w trakcie dzisiejszego wystąpienia w Grudziądzu: „Spływają do nas sygnały, że Polacy nie będą mieli możliwości zagłosować”

  • Wiele osób skarży się na fakt, że do dziś nie otrzymało swojego pakietu z kartą do głosowania

  • Oznacza to, że może zabraknąć czasu aby głosy Polaków za granicą zostały właściwie przeliczone

 

Pracownicy konsulatów zderzają się z problemami głosowania korespondencyjnego. Niestety ze względu na słaby proces planowania, brak przygotowania personelu i późne otrzymanie pakietów do głosowania, pakiety wyborcze nie dotarły do bardzo wielu osób. Spływają do nas sygnały, że Polacy nie będą mieli możliwości zagłosować. W Holandii wiele osób nie otrzymało pakietów wyborczych, a w Wielkiej Brytanii nie otrzymały ich setki osób i nie wiadomo, jak to będzie rozwiązane. Urzędnicy polskich ambasad rozkładają ręce.

– komentuje Bosak

Niektórzy próbują dostarczać pakiety na własną rękę, niestety ambasady odmawiają przyjmowania pakietów od osób samodzielnie dostarczających.

Jakby tego było mało, istnieją pojedyncze przypadki, gdzie mieszkańcy podlegający pod obwód Manchester otrzymali nieważne karty, bez pieczęci obwodowej komisji. Oznacza to, że obywateli tych pozbawiono konstytucyjnego prawa do czynnego uczestniczenia w życiu politycznym . Poniżej zdjęcie zamieszczone przez Polkę na grupie Konfederacja – forum sympatyków:

Istnieją również wątpliwości dotyczące kart do głosowania z czarnym stemplem obwodowej komisji wyborczej. Wiele osób ma podejrzenia, czy stempel faktycznie ma czarny kolor, czy też może otrzymali po prostu kserokopię oryginalnej karty, co oznaczałoby, że ich głos jest nieważny:

 

Krzysztof Bosak wezwał pracowników ambasad i komisji wyborczych za granicą do mobilizacji i pomocy osobom poszkodowanym przez ich niefrasobliwość. Zadeklarował również pomoc swoim sympatykom w przekazywaniu informacji o nieprawidłowościach dotyczących organizacji wyborów za granicą.

źródło: Krzysztof Bosak, Konfederacja – forum sympatyków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook