Angielski piłkarz uderza w LGBT. I to dosłownie.

2 0

Angielski piłkarz uderza w LGBT. I to dosłownie

Nie milkną echa wydarzeń z meczu 11. kolejki angielskiej Premier League. Leicester City grał na wyjeździe z Sheffield United. Na boisku przez niemal cały obszar meczu działo się stosunkowo nie wiele, ale do czasu. Wszystko zmieniło się w doliczonym czasie gry za sprawą słynącego z ikry i charyzmy angielskiego napastnika Jamie’go Vardy’ego. Najpierw przy stanie 1:1 strzelił dającą Leicester trzy punkty bramkę, by chwilę później niesiony – jak można przypuszczać – nie do końca pozytywnymi emocjami podbiegł do jednego z narożników boiska i zrobił to:

 

Jak nie trudno się domyślić dość wyszukana ”cieszynka” Anglika przykuła uwagę publiki i mediów nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale także w Polsce. Ruch LGBT  jest przecież solą w oku środowisk konserwatywnych czy prawicowych w całej Europie. Z kolei lewica uważana jest za polityczną osnowę mniejszości seksualnych. Takie zachowanie nie mogło więc przejść nie zauważone, zwłaszcza, że władze Premier League dość regularnie wyrażają poparcie dla poglądów osób nieheteronormatywnych, czego jednym z przykładów jest choćby ta nieszczęsna flaga w kolorach tęczy przywieszona na kijku w narożniku boiska. Piłkarz za swój występek niemal od razu został ”nagrodzony” i zobaczył żółty kartonik. Pytanie, czy angielskie władze pójdą krok dalej i postanowią jednak postawić do pionu niepokornego piłkarza. Póki co solidarnie milczy jednak cała trójka zainteresowanych: władze Premier League, klub Leicester City i oczywiście sam Jamie Vardy.

Jak można przypuszczać zachowanie piłkarza na długo zapiszę się w świadomości kibiców na Wyspach. Jamie Vardy zyska pewnie tyle samo zwolenników, co oponentów. Przy czym można przypuszczać, że wśród grup najzagorzalszych kibiców futbolu w Anglii, którzy są jednak jego nieodzowną definicją, tych pierwszych będzie więcej. Czyli co: zrobił to da fanów, czy jednak jest w nim coś z homofoba? Na to pytanie odpowiedź zna pewnie tylko sam Vardy, ale niekoniecznie pożądana ”sława” już jest synonimem jego nazwiska. I w najbliższym czasie, to się zapewne nie zmieni.

Wideo: YouTube, fot. Bramall Lane (PA Wire).

Jedna myśl na temat “Angielski piłkarz uderza w LGBT. I to dosłownie.

  • 8 lutego 2021 o 12:13
    Permalink

    This post will assist the internet visitors for setting up new webpage or even a weblog from start to end.| Jodee Agosto Evelin

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook