Czystki Kadyrowa

0 0

Czystki Kadyrowa

Perfumy damskie_kreacje świąteczne - zobacz ceny

Ewidentnie nie opłaca się być aktywnym przeciwnikiem przywódcy Czeczenii, Ramzana Ahmetowicza Kadyrowa. Boleśnie przekonał się o tym znany z krytyki polityki rządzenia Czeczenią przez przywódcę kraju, czeczeński bloger Anzor Umarow, który został zamordowany na terenie Austrii.Umarow prowadził podcast  Anzor Wien (Anzor z Wiednia). Mieszkał w Austrii, gdzie zabiegał o uzyskanie politycznego azylu, po tym jak opuścił Czeczenię. Zginął w niewielkim miasteczku Gerasdorf bei Wien. Posiadał rosyjskie obywatelstwo. Jego kanał na You Tubie cieszył się sporą popularnością. Miał 13 tysięcy subskrypcji, zaś – jak się potem okazało – pożegnalny podcast obejrzało blisko 171 tysięcy osób. O śmierci blogera poinformował portal ”Kaukaski Węzeł”. Potencjalny morderca został aresztowany przez policję, także był Czeczenem. Stąd też – jak przypuszcza białoruska stacja Belsat – likwidacja Umarowa była zleconym zabójstwem. Według medialnych doniesień, w trakcie ujęcia podejrzanego o zabójstwo blogera, aresztowany nie stawiał oporu.

To już drugi w ostatnim czasie zamach na życie oponentów politycznego środowiska Ramzana Kadyrowa, lecz pierwszy udany. Wcześniej media w Gruzji informowały o udaremnionej próbie zabójstwa gruzińskiego dziennikarza, Giorgio Gabuni.


 

 


W przeciwieństwie do Umarowa, na całe szczęście zamach na życie gruzińskiego dziennikarza został udaremniony. Płatny zabójca został ujęty w Tbilisi. Media w Gruzji podkreślały, że ,,nieoceniona okazała się pomoc ukraińskiego kontrwywiadu”. Dla Ukrainy to sukces strategiczny. Giorgi Gabunia naraził się Kadyrowi zdecydowaną krytyką prezydenta Rosji, Władimira Putina, któremu w 2019 roku na antenie opozycyjnej stacji Rustawi-2 sowicie naubliżał:

,,Na naszej pięknej ziemi nie ma miejsca dla tak nędznego stwora, takiego dziwoląga jak ty. Jesteś śmierdzącym okupantem” – mówił o prezydencie Rosji. Mimo nacisku ze strony władzy o zwolnienie Gabuni, dziennikarz został jedynie zawieszony na okres dwóch miesięcy. Kadyrow to wierny kompan prezydenta Federacji Rosyjskiej.

Źródło: belsat.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook