Football Association i jego nieprawdopodobne dycyzje.

0 0

Football Association i jego nieprawdopodobne dycyzje.

To, że Angielska Federacja Piłkarska działa w sposób niezrozumiały wie większość fanów piłkarskich. Nie raz byliśmy świadkami niezrozumiałych decyzji związku. Na przykładzie tych działań można uczyć się, na czym polega poprawność polityczna, która w dzisiejszych czasach przechodzi granice rozsądku. 

Wróćmy do 29 listopada. W wygranym 3-2 meczu z Southampton, Cavani zdobył dwie bramki, w tym zwycięską w 92 minucie. Przyjaciel snajpera ”Czerwonych Diabłów” pogratulował mu świetnego występu na Instagramie. Cavani odpisał ”gracias negrito”, co angielska FA uznała za rasistowski wybryk i nałożyła na Urugwajczyka karę 100 tysięcy funtów oraz 3 mecze zawieszenia. 

 

www.sport.pl

Sam zainteresowany oczywiście z karą się nie zgadzał. Napisał długie odwołanie, w którym zaznaczył, że jest absolutnie przeciwko rasizmowi i nie to było w jego intencjach. Warto dodać, że w Ameryce Południowej zwrot ”negrito” jest uznawany za przyjacielski. 

Swoje zażalenia w stosunku do decyzji Football Association wyraził m. in. David Wood, czyli ekspert od Ameryki Łacińskiej czy też pracownicy ”Argentyńskiej Akademii Liter”. Poza tym swój sprzeciw wyraził także Urugwajski Związek Piłkarzy, a najlepiej całą sprawę podsumował Ander Herrera, były piłkarz Manchesteru United, który z Cavanim dzielił szatnię w PSG. Hiszpan napisał na twitterze: ”Jeśli jest karany za coś takiego, świat zmierza w kierunku gówna”. Chyba nie sposób się nie zgodzić…

Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że angielska federacja zgadza się z ze wszystkim zażaleniami i zwrot ”negrito” sama później uznała za niemający nic wspólnego z rasizmem. Mimo to, kara została podtrzymana, a Cavani nie wystąpił już w meczach z Aston Villą i Manchesterem City. Pozostał mu jeszcze mecz pauzy z Watfordem w Pucharze Anglii. We wtorkowym z Burnley w Premier League Urugwajczyk będzie mógł już wystąpić. 

źródło: www.sport.pl, www.facebook.com @Zafutbolowani 

źródło zdjęcia: www.flickr.com @Manchester News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook