Hipokryzji Facebooka ciąg dalszy! Kolejna cenzura! Tym razem Trump.

0 0

Hipokryzji Facebooka ciąg dalszy! Kolejna cenzura! Tym razem Trump.

Kilka tygodni temu pisaliśmy o skasowaniu konta Janusza Korwin-Mikkego przez Facebooka. Sytuacja ta była iście kuriozalna. Nie pierwszy raz Mark Zuckenberg i jego ludzie pokazali niezwykłą hipokryzję.

Tym razem Facebook nie usunął, lecz zablokował konto Donalda Trumpa na 2 tygodnie. Wszystko przez wydarzenia z 6 stycznia. Grupa sympatyków Trumpa zebrała się pod Kongresem, gdzie miało odbyć się zatwierdzenie Joe Bidena na Prezydenta. Osoby, które przyszły pod urząd twierdziły, że wybory w USA zostały sfałszowane. Do swoich sympatyków przemówił sam Trump, który apelował o zachowanie spokoju.

Szef Facebooka w swoim oświadczeniu napisał: ”Jego dezycja o wykorzystaniu swojego konta na platformie, a nie potepiania działań jego zwolenników w budynku Kapitolu słusznie niepokoi ludzi w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie”. Facebook jak zwykle ma sobie za nic wolność słowa.  

Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że Facebook nie miał przeciwskazań w promowaniu przemocy chociażby przy okazji protestów Black Lives Matters. Natomiast w Polsce na porządku dziennym były grafiki zachęcające do palenia kościołów i niszczenia zabytków podczas strajku kobiet.

źródło: www.nczas.com

źródło zdjęcia: www.flickr.com @Matt Johnson

3 myśli na temat “Hipokryzji Facebooka ciąg dalszy! Kolejna cenzura! Tym razem Trump.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook