Jamie Vardy wykonał gest w stronę kibiców Leicester spod znaku tęczy

0 0

Jamie Vardy wykonał gest w stronę kibiców Leicester spod znaku tęczy

Wygląda na to, że ekscentryczny Jamie Vardy z Leicester City zasadniczo przemyślał swoje zachowanie w spotkaniu z Sheffield United. Po nie małej burzy w brytyjskich (i nie tylko) mediach w których przeważały słowa krytyki, po ”ścięciu” przez niego chorągiewki z tęczową flagą znajdującą się w narożniku boiska, piłkarz postanowił wykonać skądinąd kurtuazyjny gest w stronę kibiców o odmiennej od większości orientacji seksualnej. Nieszczęsna chorągiewka z krzepiącymi słowami wsparcia od piłkarza powędrowała do grupy Foxes Pride zrzeszającej fanów Leicester, którzy identyfikują się z działaniem ruchu LGBT. O sprawie na Twitterze poinformowali kibice.

Grupa Foxes Pride bierze czynny udział w życiu klubu: są aktywni w mediach społecznościowych i nie tylko. Całą sytuację z niepokornym piłkarzem kibice podsumowali podziękowaniami, bo – według ich oceny – Jamie Vardy pokazał nie małą klasę. Od czegoś, co zaczęło się wyjątkowo niefortunnie by nie powiedzieć niepokojąco, aż po zachowanie gaszące pożar na które nie każdy by się odważył. ”To dlatego Foxes Pride kocha Jamie’go Vardy” – kwituje grupa kibiców Leicester City.

Wypada mieć nadzieje, że to koniec tej feralnej karuzeli. Skandal na takim tle nie jest przecież w żadnym stopniu potrzebny ani futbolowi na Wyspach, ani środowisku LGBT a już na pewno nie samemu piłkarzowi, który o ile słynie z zachowań – nazwijmy to kolokwialnie – niecodziennych, o tyle jest silnym ogniwem oblicza Premier League. I niech tak zostanie.

Fot. Twitter/Foxes Pride

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook