Jerzy Brzęczek zwolniony! Kto zostanie selekcjonerem? Sprawdź nasze typy!

0 0

Jerzy Brzęczek przestał pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski w piłce nożnej. Decyzja prezesa PZPN, Zbigniewa Bońka jest o tyle zaskakująca, że jeszcze dwa miesiące temu zapewniał, że nie ma mowy o jakiejkolwiek zmianie. Do tegorocznego Euro, były już trener naszej kadry, miał mieć pewną pozycję. Zrealizował plany, czyli zakwalifikował się do turnieju, a także utrzymał się w grupie w Lidze Narodów. Podejrzewać można, że Bońkowi nie podobał się styl gry drużyny.

Za panowania Brzęczka reprezentacja Polski rozegrała 24 mecze. Pod jego wodzą wygraliśmy 12 spotkań, 5 zremisowaliśmy, a 7 przegraliśmy. Mimo, iż wyniki nie należały do tragicznych, to wspomniany wcześniej styl był nie do przyjęcia. Polacy grali bez większego pomysłu. Kolokwialnie mówiąc, gra ”się nie kleiła”. 

Redakcja i zarząd naszego portalu zabawiły się w małe typowanie, kto zostanie następnym selekcjonerem. 26% uzyskał Maurizio Sarri, 21% Marco Giampaolo, a 16% Adam Nawałka. Tuż za podium uplasowali się Nenad Bjelica (11%) i Giovanni De Biasi (8%). Pozostali kandydaci, o których jest jakakolwiek mowa w mediach, nie uzyskali powyżej 2% głosów. 

źródło zdjęcia: www.flickr.com @petr.pavel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook