Kolejna manipulacja medialna wokół Trzaskowskiego

6 0

Wokół Rafała Trzaskowskiego narastają liczne kontrowersje medialne. Dziś wypłynęła na wierzch manipulacja medialna dotycząca zbierania podpisów na jego kandydaturę w wyborach prezydenckich.

Rafał Trzaskowski jako kandydat na prezydenta z ramienia Koalicji Obywatelskiej został wybrany w zamian za Małgorzatę Kidawę-Błońską, której sondaże w ostatnich dniach drastycznie spadły. Od momentu ogłoszenia kandydatury Prezydenta Warszawy o fotel prezydenta państwa, nastąpił ogromny szum medialny, związany z wysokimi wynikami sondażowymi oraz kontrowersjami związanymi z politykiem KO.

Przypomnijmy – po ostatniej aferze związanej z finansowaniem lewackich, antykapitalistycznych bojówek z budżetu miasta Warszawy, Trzaskowski zmaga się z krytyką ze strony konserwatywnej części społeczeństwa. Zajęcia pod hasłem „Własność prywatna to kradzież” miały przygotować anarchistyczne bojówki do walk na ulicach. Ogłoszenie wprowadzenia programu edukacji seksualnej do szkół, ściśle powiązanego ze środowiskiem LGBT, również nie przysporzyło prezydentowi Warszawy zwolenników wśród prawicowców.

Tym razem przekaz medialny został zafałszowany przez fanpage Sok z Buraka, prowadzony przez osoby powiązane ze środowiskiem Koalicji Obywatelskiej. Według nich, setki tysięcy osób zgłaszają się do składania podpisów na prezydenturę Rafała Trzaskowskiego:

Zdjęcie szybko obiegło Internet i zostało udostępnione przez osoby powiązane z „totalną opozycją”, m.in. przez Krystynę Jandę. Tymczasem okazuje się, że… zdjęcie pochodzi z 2015 roku i przedstawia kolejkę oczekujących na wydarzenie Intel Extreme Masters w Katowicach.

Co może oznaczać taka manipulacja medialna? Czy Rafałowi Trzaskowskiemu uda się zebrać wymagane podpisy? Dajcie znać w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook