Korwina teorii o kobietach w polityce ciąg dalszy nastąpił

0 0

Korwina teorii o kobietach
w polityce ciąg dalszy nastąpił

Prominenty i rządny medialnego szumu wyjątkowo kontrowersyjny polityk Konfederacji Janusz Korwin-Mikke lubi dzielić się ze światem swoimi przemyśleniami na przeróżne tematy, nie koniecznie sensu stricto polityczne. Bywa, że oprócz spraw dot. ekonomii czy gospodarki porusza kwestię związane z szeroko pojętymi obyczajami. Prawicowy skandalista nade wszystko uwielbia podejmować kwestię związane z kobietami. Nie zależnie od tego, czy mówi o ich cielesności czy też światopoglądu kobietę przestawia raczej w negatywnym świetle – to niezdolna do samodzielnego funkcjonowania, a co za tym idzie, skazana na łaskę mężczyzn istota.

Oskarżenia o głupotę kierowane w stronę kobiet są wyjątkowo częstym zarzutem Korwina. Pomimo tego w partii do której należy polityk nie brakuje kobiet. W dzień po święcie Międzynarodowego Dnia Kobiet gwiazda prawicy po raz kolejny popełnił na Twitterze wpis, w którym przedstawia swoją wizję tego, dlaczego kobiety, które głosują na prawice są ,,rozsądne”. Dodał do tego filmik w roli głównej z kobietami należącymi do partii Korwin, której eks prezes Kongresu Nowej Prawicy jest przewodniczącym.

Czy tak miały wyglądać spóźnione o jeden dzień życzenia z okazji Dnia Kobiet? Nie wiadomo, ale pewne jest za to co innego: Korwin nie przestaje szerzyć refleksji o kobietach w świecie polityki. I ciężko jednoznacznie rozstrzygnąć, czy to gorsza wiadomość dla polityka Konfederacji czy dla kobiet z jego kręgu, bo efekt – bądź co bądź – stygmatyzacji kobiet Korwina będzie wymierny.

Źródło: Twitter/Janusz Korwin-Mikke, fot. Facebook/Janusz Korwin-Mikke.

Jedna myśl na temat “Korwina teorii o kobietach w polityce ciąg dalszy nastąpił

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook