Krzysztof Bosak skrytykował Pakiet Mobilności UE

4 0

Krzysztof Bosak podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił mediom założenia Pakietu Mobilności Unii Europejskiej. Większość z nich skrytykował.

 

Kandydat na prezydenta z ramienia Konfederacji znany jest z patriotycznych i pronarodowych poglądów, jak również z krytykowania instytucji jaką jest Unia Europejska. Dziś po raz kolejny dał wyraz swojemu niezadowoleniu względem antypolskiego nastawienia UE.

 

Pakiet Mobilności UE wprowadza specjalne zasady delegowania kierowców w transporcie międzynarodowym i uaktualnia przepisy dotyczące dostępu do rynku przewozów drogowych. Według Bosaka, przepisy te uderzają w polskich przedsiębiorców i są niesprawiedliwe względem naszego rynku transportowego.

 

Pośród najważniejszych argumentów kandydat Konfederacji wymienił brak suwerenności Polski w kwestii swoich przedsiębiorstw transportowych, jak również liczne straty na jakie narażeni będą właściciele firm z powodu wprowadzenia nowych zasad przez UE.

Padł również argument dotyczący ogromnej przewagi polskiego rynku transportowego względem zachodnich firm – według Bosaka, Unia próbuje nowymi przepisami zdławić polskie firmy, które są zbyt konkurencyjne w stosunku do zachodnich przedsiębiorstw. Polski rynek transportowy jest jednym z największych w UE i z pewnością zachodnie państwa nie zostawią tej kwestii bez odpowiedzi.

 

A co Wy sądzicie na temat podejściu Unii do polskich firm i suwerenności gospodarczej naszego kraju?

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook