Kuriozalna sytuacja na meczu 2. ligi! Kibic zwyzywał Piotra Świerczewskiego i… uciekł z trybuny!

1 0

Kuriozalna sytuacja na meczu 2. ligi! Kibic zwyzywał Piotra Świerczewskiego i... uciekł!

Piotr Świerczewski znany jest ze swojego krewkiego charakteru i porywczej osobowości. Powszechnie znane są opowieści o jego bijatykach z kibicami, gdy był jeszcze czynnym piłkarzem. Kilka lat temu po sieci krążył filmik z turnieju charytatywnego w Dębicy, kiedy to popularny ”Świrek” uderzył trenera przeciwników (nagranie poniżej). Na innych zawodach, tym razem w Suwałkach, Świerczewski miał ostre spięcie z jednym z sędziów. Przykładów można wymienić wiele i choć często jego zachowania są niegodne byłego, w dodatku wybitnego reprezentanta Polski, to w sytuacji z meczu Wigry Suwałki-Znicz Pruszków nie zawinił sam Świerczewski, a kibic. 

W 36. kolejce 2. ligi Znicz Pruszków prowadzony przez Świerczewskiego przyjechał do dalekich Suwałk. Mecz zakończył się wynikiem 0-0 i przeszedłby bez echa, gdyby nie sytuacja z końcówki spotkania. Sędzia wyrzucił na trybuny Piotra Świerczewskiego za wejście na boisko po stykowej sytuacji pomiędzy zawodnikami Wigier i Znicza. Nie wiemy dokładnie, co trener gości powiedział do sędziego, ale musiały być to mocne słowa, skoro arbiter pokazał ”Świrkowi” czerwoną kartkę. Warto zauważyć, że była to zdecydowanie najlepsza akcja meczu, dzięki czemu kibice zgromadzeni w Suwałkach mogli choć na chwilę wyjść z sennego stanu. Najciekawsze jednak miało dopiero nadejść…

Schodząc z boiska, Świerczewski mógł usłyszeć z trybun przeróżne wyzwiska na swój temat. Jednego ”krzykacza” wypatrzył dokładnie i… postanowił skonfrontować się z odważnym sympatykiem piłki nożnej. Trener Znicza otworzył furtkę i zmierzał w kierunku swojej przyszłej ofiary. W tym samym czasie kibic zaczął się wycofywać i najzwyczajniej w świecie opuścił obszar miejsc siedzących. Świerczewski zapytał ”co powiedziałeś?!”, wymienił kilka zdań z innymi fanami Wigier i wyszedł z trybuny. Sytuacja co najmniej groteskowa. 

Była to ostatnia kolejka tego sezonu 2. ligi. Znicz zapewnił sobie utrzymanie, a Wigry zakończyły rozgrywki na 4. miejscu i zagrają w barażach o 1. ligę z Kaliskim Klubem Sportowym.

 

źródło zdjęcia: www.sportowy24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook