Lewandowski głównym kandydatem do wygrania Złotej Piłki?

0 0

Bayern Monachium wygrał z VfL Wolfsburg 4-0 i przypieczętował tym samym kolejne już mistrzostwo Niemiec. Drużyna z Bawarii sięgnęła po to trofeum już ósmy raz z rzędu. W ostatnim meczu tego sezonu Bundesligi bramkę zdobył Robert Lewandowski. Z 34 trafieniami na koncie, Polak został królem strzelców po raz trzeci z rzędu.

Od razu nasuwają się pytania: czy Lewandowski wreszcie ma realne szanse na zdobycie Złotej Piłki? Ostatnie lata zostały zdominowane w tym aspekcie przez Cristiano Ronaldo i Leo Messiego. Portugalczyk wygrał ten prestiżowy plebiscyt pięć, a Leo Messi sześć razy. W tym roku to jednak „Lewy” strzela najwięcej bramek i ma najlepsze statystyki. Jeżeli Polak nie zwolni tempa i w drugiej połowie 2020 roku będzie zdobywał bramki z taką samą częstotliwością, to szanse na zdobycie Złotej Piłki będzie miał ogromne.

Wiele zależy również od tego, jak Lewandowski będzie sobie radził w barwach narodowych. Najbliższe mecze Polaków już we wrześniu i w październiku. W Lidze Narodów zmierzymy się z Holandią. Bośnią i Hercegowiną oraz Włochami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook