Medyczny komentarz ratownika. Rząd zaspał ze szczepionkami ?

1 0

Medyczny komentarz ratownika. Rząd zaspał ze szczepionkami ?

Pomimo mocno sugerującego zdjęcia post nie będzie stricte o szczepieniach, a o zarządzaniu i ekonomii.
Nie będę tutaj dyskutował o tym, czy warto, nie chce mi się też po raz kolejny tłumaczyć, że szczepionki nie są z abortowanych płodów, nie mogą spowodować autyzmu (choroby genetycznej), ani też, że Bill Gates nie wsadził tam mikrochipa.
 

 

Zapraszam na kolejny epizod, opowieści o tym, jak to nasze państwo jest genialnie przygotowane na wszystko:
Dawno temu, a właściwie w 2020 władze mitycznej krainy zwanej Polandią jak co roku zamawiały pulę szczepień sezonowych. Wiedząc, że zainteresowanie szczepieniami na grypę mocno rośnie, wiedząc, że inne kraje kupiły duże dawki szczepień na Pneumokoki (takie ustrojstwa, które powodują infekcje górnych dróg oddechowych, ale lubią też zrobić dzieciom sepsę) postanowiły owych szczepień nie zarezerwować u producentów, jednocześnie dumnie zapowiadając darmowe szczepienia dla seniorów, nauczycieli, urzędników, grup ryzyka i medyków, ba dla seniorów stworzyli/kontynuowali nawet program szczepień!

Pula załatwiona na szybko i wybłagana na kolanach przyszła w ubiegłym tygodniu, choć szczepić powinniśmy przed sezonem zachorowań, czyli właściwe najpóźniej do września (jest druga połowa października) ich niewielka ilość nie starczyła nawet dla nas i naszych rodzin, kto się szybko nie określił, ten niestety nie dostanie. Dostępność w aptekach jest bliska zeru, ilość dla pacjentów komercyjnych jest znikoma, a ceny z około 60 zł za szczepienie w przychodni poszybowały do 150-300.

Telefon się grzeje, my wkurzamy, bo ile razy można powtarzać, że nie ma, nie wiem, kiedy będzie i wysłuchiwać gorzkich żali na zmianę z wyzwiskami i tekstami, że ,,ja płacę składki. Najchętniej podałbym numer telefonu do Jarosława, Mateusza i Szumiego, czy obecnego miłościwie nam udającego, że zna się na robocie, ale jakoś się nie zdarzyło, żebym takowy numer dostał. Może dam adres na Nowogrodzką?🤔

Polska nie wyciągnęła też nauczki z egoistycznego zachowania Niemców, Francuzów i Belgów, a więc największych producentów szczepień w Europie i ogólnie sprzętu medycznego!
Niemcy, gdy tylko zaczął się Covid, olali zagraniczne kontrakty, mniej ważne rynki w tym Polskę (tak jesteśmy dla nich tylko kolonią, batustanem gdzie sprzedaje się towar gorszej jakości, którego Niemiec by kijem przez szmatę nie tknął) zwyczajnie z dnia na dzień odcięli od dostaw. Posunęli się nawet do kradzieży, bo ukradli Włochom, w czasie największego zapotrzebowania, cały transport artykułów medycznych z Chin, który dobił do niemieckich portów!
Francuzi i Belgowie również wysycili własne rynki, a nam dali spady.

Myślicie, że dlaczego na samym początku zabawy u nas, zabrało nam dosłownie wszystkiego i nadal jest problem z dostawą najprostszych rzeczy?

To nie jest pierwszy raz, zapewne też nie ostatni.
Gdzie są nasi rodzimi producenci sprzętu? Gdzie jest polska firma farmaceutyczna, która wyprodukowałaby dla nas szczepienia, nawet na zagranicznej licencji?

Gdyby mnie ktoś pytał, to nie wiem, nie pamiętam, zarobiony jestem.
Jak trzaśnięcie odpowiednio sakiewką to może coś powiem…

Marcin Jachimiak Ratownik Medyczny,

Pielęgniarz Anestezjologiczny ,

Pielęgniarz Medycyny Rodzinnej.

Specjalista zarządzania w Ochronie Zdrowia.

 

 

 

 

źródło: Pdk News,

foto: Marcin Jachimiak/ archiwum własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook