Niezależny dziennikarz śledczy informuje: PiS zaczyna wywłaszczać właścicieli hoteli!

2 0

Niezależny dziennikarz śledczy informuje: PiS zaczyna wywłaszczać właścicieli hoteli!

To, że Polacy są okradani z własnych ciężko zarobionych pieniędzy – wiedzą wszyscy. To, że Prawo i Sprawiedliwość rządzi tak, jak nie rządził jeszcze nikt – wie większość. To, że kryzys nadchodzi wielkimi krokami – wie wiele osób. To, że PiS zaczyna wywłaszczać właścicieli hoteli – wie niewielu. 

Leszek Szymonowski to niezależny dziennikarz śledczy oraz autor książek i artykułów ujawniających kulisy afer politycznych. Na swoim Facebooku udostępnił ciekawą informację dotyczącą Tadeusza Gołębiewskiego i wielu innych polskich właścicieli hoteli oraz wszelkich ośrodków wypoczynkowych czy pensjonatów. Sprawa wygląda na bardzo interesującą. 

 

Wspomniany Gołębiewski poinformował o otrzymaniu propozycji dotyczącej sprzedaży swoich hoteli po bardzo zaniżonych cenach od podejrzanego funduszu spekulacyjnego z zagranicy. Jakiś czas temu Gołębiewski ogłosił, że hotele przestają być rentowne i musi do nich dopłacać. Oczywiście wszystko przez obostrzenia związane z koronawirusem. 

Szymonowski pisze o trzech opcjach, jakie mogą podjąć hotelarze. Żadna z nich nie napawa optymizmem. Właściciele mogą sprzedać swoje lokale za bardzo zaniżone ceny lub czekać na koniec pandemii ryzykując tym samym upadek lub licytacje komornicze. Trzecia opcja to ”pomoc” rządu, który zaoferuje kupno hoteli, rzecz jasna po bardzo niskich cenach. Wszystko po to, aby te nie trafiły w ręce zagranicznych przedsiębiorców, tylko do Polskiego Holdingu Hotelowego. Dziennikarz uważa (słusznie), że w ten sposób prywatne majątki przejdą w posiadanie osób z legitymacjami partyjnymi. Natomiast cały mechanizm nie będzie nazywany ”wywłaszczeniem” lub ”kradzieżą”, a czymś w rodzaju ”patriotycznego nadzoru nad mieniem wypoczynkowym”. 

Nie sposób się z Leszkiem Szymonowskim nie zgodzić. Partia rządząca przyzwyczaiła nas do podobnych sytuacji, w których normalni ludzi nie mogli uwierzyć w to, co dzieje się w ich kraju. A do końca kadencji jeszcze długo…

 

źródło: www.facebook.com @Leszek Szymonowski – dziennikarz śledczy 

źródło zdjęcia: www.flickr.com @jerzyABRA

PiS zaczyna wywłaszczać właścicieli hoteli Tadeusz Gołebiowski - jeden z najbogatszych Polaków i zarazem właściciel...

Opublikowany przez Leszek Szymowski - dziennikarz śledczy Poniedziałek, 11 stycznia 2021

Jedna myśl na temat “Niezależny dziennikarz śledczy informuje: PiS zaczyna wywłaszczać właścicieli hoteli!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook