Niszczenie kościołów i zabytków, nawoływanie do przemocy oraz… zmiana nazwy Ronda Dmowskiego! Kolejny chory pomysł Strajku Kobiet.

0 0

Niszczenie kościołów i zabytków, nawoływanie do przemocy oraz... zmiana nazwy Ronda Dmowskiego! Kolejny chory pomysł Strajku Kobiet.

Monika Jaruzelska to radna z Warszawy, który była gościem Roberta Mazurka w programie w radiu RMF FM. Stwierdziła, że uczestnicy Strajku Kobiet domagają się, aby Rondo Dmowskiego zmieniło nazwę na ”rondo Praw Kobiet”. Strajkujący wysłali setki mailu do warszawskiej Komisji ds. Nazewnictwa Miejskiego. 

– W treści tych maili jest cały czas jakby podkreślane, że Dmowski był antysemitą, rasistą, faszystą i ksenofobem – powiedziała Jaruzelska. – Uważam, że absolutnie powinno powstać coś takiego jak rondo, plac, ulica Praw Kobiet; natomiast nie powinna się ona właśnie przez pewnego rodzaju wymuszenie odbyć, bo to jest tryb rewolucyjny. 

Co następnego wymyślą uczestnicy Strajku Kobiet? Strach pomyśleć, a to pewnie dopiero początek…

 

źródło: www.medianarodowe.com

źródło zdjęcia: www.flickr.com @Mike Allee

 

 

Jedna myśl na temat “Niszczenie kościołów i zabytków, nawoływanie do przemocy oraz… zmiana nazwy Ronda Dmowskiego! Kolejny chory pomysł Strajku Kobiet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook