Novak Djokovic porównywany do… Jezusa! Serbski tenisista stał się symbolem ludzi wolnych?

0 0

Novak Djokovic porównywany do... Jezusa! Serbski tenisista stał się symbolem ludzi wolnych?

Novak Djokovic zamiast zachwycać kibiców na korcie turnieju Australian Open, przebywa w ośrodku dla imigrantów, ponieważ nie został wpuszczony do kraju. Serbski tenisista nie raz podważał zasadność i skuteczność szczepionek przeciwko Covid-19. Sam oczywiście również się nie zaszczepił i nie ma takiego zamiaru. Dotychczas Djokovic nie miał większych problemów z grą na wszelkich turniejach. Pierwszą przeszkodą stała się Australia, a więc kraj, który jest bardzo restrykcyjny w działaniach związanych z koronawirusem. 

Odważną tezę wypowiedział ojciec Novaka, Srdjan Djokovic: ”Jezus został ukrzyżowany i żyje między nami. Teraz w ten sposób chcą ukrzyżować Novaka. Mój syn jest w australijskiej niewoli, ale nigdy nie był bardziej wolny. Novak stał się przywódcą i symbolem wolnego świata, świata biednych i uciskanych”. 

Warto wspomnieć również o warunkach, w jakich przetrzymywany jest serbski tenisista. Hotel imigrantów w Melbourne znany jest z nieprzychylnych opinii i nie cieszy się dobrą sławą. Dijana Djokovic, matka Novaka, poinformowała, że ”przetrzymują go jak więźnia. Są tam robaki, jest brudno, a jedzenie jest straszne. To niehumanitarne i niesprawiedliwe. 

źródło: www.dziennikbaltycki.pl

źródło zdjęcia: www.flickr.com @Joao-Pierre Ruth

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook