#OdeślijOldzeKsiążkę – co sądzisz o akcji stworzonej przez internautów i Oldze Tokarczuk? [ANKIETA]

2 2

#OdeślijOldzeKsiążkę - co sądzisz o akcji stworzonej przez internautów i Oldze Tokarczuk?

Tam, gdzie pojawia się Olga Tokarczuk, są również ogromne kontrowersje. Właściwie każda wypowiedź polskiej pisarki jest szeroko komentowana i zazwyczaj krytykowana. Tak naprawdę nie ma co się temu dziwić, gdyż wiele słów Olgi Tokarczuk jest po prostu skandalicznych. 

Olga Tokarczuk udzieliła ostatnio wywiadu włoskiemu dziennikowi „Corriere della Sera”. Noblistka podkreśliła, że bardzo przeżywa to, co obecnie dzieje się na Białorusi. W opinii pisarki społeczność międzynarodowa podjęła za mało działań, aby wesprzeć opozycjonistów protestujących przeciwko reżimowi Łukaszenki. Według Olgi Tokarczuk „zbyt mało działań jest podejmowanych również wobec Polski”. Pisarka stwierdziła, że „w naszym kraju ataki na środowiska LGBT wymykają się spod kontroli”. 

– Niektóre gminy mogą ogłosić się „strefami wolnymi od LGBT”. Jest to sprzeczne z duchem UE. Ale przede wszystkim przeciwko prawu cywilnemu. W Polsce prawo aborcyjne jest barbarzyńskie a osoby, które się temu sprzeciwiają są prześladowane” – stwierdziła Tokarczuk. 

Poza tym literatka uznała, że reżimom takim jak w Polsce czy na Białorusi sprzyja pandemia koronawirusa, ponieważ społeczeństwo, które się obawia, łatwiej podporządkowuje się nakazom i zakazom.

Czy popierasz akcję #OdeślijOldzeKsiążkę?

Co sądzisz o Oldze Tokarczuk i jej słowach wypowiedzianych o Polsce?

Created with Perfect Survey

Statystyki – View the results

źródło: www.wprost.pl

źródło zdjęcia: www.flickr.com @Barbara Walzer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook