PILNE! Koniec nakazu noszenia maseczek? Niedzielski odpowiada!

1 1

PILNE! Koniec nakazu noszenia maseczek? Niedzielski odpowiada!

Z pewnością nie wszyscy Polacy są świadomi, że nakaz noszenia maseczek jest nielegalny i niezgodny z konstytucyjną wolnością do przemieszczania się. Pisaliśmy niedawno o jednej z obywatelek naszego kraju, która wygrała w sądzie sprawę odnośnie braku maseczki. Sąd wydał dwa argumenty potwierdzające zasadność tej decyzji (poniżej odnośnik do wspomnianej wiadomości). 

Nawet Światowa Organizacja Zdrowia oznajmiła, że noszenie maseczek przez osoby zdrowe jest bez sensu. Natomiast profesor Miłosz Parczewski, który jest członkiem Rady Medycznej przy premierze, powiedział o zbędnym używaniu maseczek na powietrzu (odnośniki odnośnie obu informacji również poniżej). 

10 października ubiegłego roku wszedł w życie nielegalny nakaz zakrywania ust i nosa na świeżym powietrzu. Później to rozporządzenie umocniło się w ten sposób, że twarz musi być zakryta wyłącznie za pomocą maseczki. I tak trwamy w tym do dziś. 

Jedna z internautek zapytała ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, czy przewiduje luzowanie obostrzeń w kwestii noszenia maseczek. Odpowiedź była twierdząca, lecz tylko w przypadku zmniejszenia liczby zachorowań. A jak wiadomo, im mniej przeprowadzonych testów, tym mniejsza liczba zakażeń. 

 

źródło: www.4mens.pl

źródło zdjęcia: www.flickr.com @ANDY DARBY

Jedna myśl na temat “PILNE! Koniec nakazu noszenia maseczek? Niedzielski odpowiada!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook