Po 11 sezonach z rzędu w Ekstraklasie, Korona Kielce spada z ligi!

1 0

Wisła Kraków wygrywając z ŁKS-em 2-1, pozbawiła szans na utrzymanie Korony Kielce. ”Złocisto-krwiści” po 11 sezonach spędzonych w Ekstraklasie, spadają do 1. ligi. Najlepsze sezony klub notował w latach 2005-06, 2011-12 i 2016-17, w których zajmował 5. miejsce w tabeli. Oprócz tego, Korona zagrała w finale Pucharu Polski w 2007 roku. Po ponad dekadzie w najwyższej klasie rozgrywkowej przyszedł czas na spadek.

Czy banicja będzie trwała tylko rok? Mówi się, że Koronie grozi bankructwo. Jednak takie pogłoski uciął prezes klubu, Bogdan Zając, który wystąpił w piątkowym programie ”Super Piątek” w stacji Canal+ Sport. Właściciel Korony powiedział, iż jest ”przekonany, że upadłości nie będzie”. Prezes Zając wypowiedział na antenie Canal+ wiele ”nietrzymających się kupy rzeczy”, jak to określił dziennikarz Łukasz Surma.

”Ta drużyna jakościowo była naszą najlepszą od czterech lat. To na czym polegliśmy, to za mało charakteru i przywódców w tej drużynie oraz za dużo zawodników, którzy zadowalali się minimum. Stwarzaliśmy mnóstwo sytuacji bramkowych, ale nie strzelaliśmy bramek. Nasza sytuacja pogarszała się z meczu na mecz, bo zawodnicy tracili pewność siebie. Jakościowo sztab trenerski był przekonany, że dają dużą jakość” – do takich wniosków doszedł właściciel klubu. Słowa prezesa bardzo zdziwiły kibiców. W social mediach było sporo reakcji dotyczących słów Bogdana Zająca.

źródło: www.sport.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook