Polacy będą mogli zmierzyć się z legendą!

2 0

Patrice Evra oficjalnie zakończył karierę w lipcu ubiegłego roku. Przede wszystkim kojarzony jest z Manchesterem United. Barwy ”Czerwonych Diabłów” reprezentował przez 8 lat. Dzięki zaangażowaniu i oddaniu klubowi, zyskał status legendy klubu. Każdy były piłkarz stwierdzi, że rozbrat z futbolem jest trudny i nawet po zakończeniu kariery każdego zawodnika ciągnie do piłki. Nie inaczej jest z bohaterem tego tekstu.

39-letni Evra zagrał w drużynie Brentham FC, która występuje na 11 poziomie rozgrywkowym w Anglii. Świat obiegł filmik z Twittera, w którym doświadczony Francuz podchodzi do wykonania autu w spotkaniu przeciwko North Greenford FC. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-2 dla Brentham FC. Na razie miał to być tylko jeden mecz w roli gościa, ale możliwe, że Evra zagra w zespole jeszcze kilka meczów. Być może będzie to cały sezon, tego niestety nie wiemy. Wiadomym jest tylko fakt, iż Francuz wyraził chęć dalszych występów.

Warto dodać, że w tej samej lidze występuje drużyna złożona w głównej mierze z Polaków mieszkających w Londynie. Mowa o PFC Victorii London, czyli polskim klubie w Londynie założonym w 2016 roku, w którym gra wielu zawodników z ciekawą piłkarską przeszłością. Kadra na sezon 2020/2021 nie jest jeszcze oficjalnie podana. Jednak patrząc na składy z poprzednich sezonów, można wychwycić kilka ciekawych nazwisk. Tylko w poprzednim sezonie na 11-ligowych londyńskich boiskach grali tacy zawodnicy jak m. in. Kamil Wróbel (kiedyś Unia Tarnów), Damian Kiełbasa (MKS Oława, Odra Opole, Stal Brzeg), Piotr Murawski (Jagiellonia Białystok, Stal Rzeszów), Wojciech Szydziak (Odra Opole) i Michał Janicki (VfL Wolfsburg oraz juniorskie zespoły Ajaxu i Borussi Dortmund).

Spotkanie z Patrice’m Evrą, o ile Francuz będzie akurat grał przeciwko Victorii, na pewno będzie wyjątkową chwilą dla polskich zawodników. Wszyscy wyżej wymienieni Polacy, i nie tylko oni, spotkali na swojej piłkarskiej drodze wielu doskonałych piłkarzy, ale czy aż takiego pokroju jak Evra?

 

źródło: www.nowinkitransferowe.pl

źródło zdjęcia: www.flickr.com @ dismore

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook