Politycy Koalicji Obywatelskiej twierdzą, że ”Lewica zdradziła opozycję, wyborców i demokrację”.

0 0

Politycy Koalicji Obywatelskiej twierdzą, że ''Lewica zdradziła opozycję, wyborców i demokrację''.

Krajowy Plan Odbudowy to, oczywiście według rządu, program reform i projektów, które mają zbudować potencjał gospodarki na przyszłość. Ile osób, tyle opinii; dlatego niech każdy interpretuje sobie ten plan, jak chce. Pieniądze mają pochodzić oczywiście z Unii Europejskiej, a ich suma jak wręcz porażająca. Mowa o 58,1 miliardach euro; 23,9 w formie dotacji i 34,2 w pożyczkach. Polska ma czas na wykorzystanie tych pieniędzy do 2026 roku. 

Prawo i Sprawiedliwość będzie mogło liczyć na poparcie Lewicy w związku z Krajowym Planem Odbudowy. Szybko zareagowała na to Koalicja Obywatelska, która twierdzi, że PiS przyznane środki zawłaszczy sobie na cele partyjne. 

Bartłomiej Sienkiewicz z KO uważa, że Lewica zdradziła zarówno opozycję, jak i wyborców oraz polską demokrację. Ma jednak nadzieję, że przywódcy Lewicy wycofają się z ”haniebnego dealu”.

Jaką propozycję przedstawiła Lewica Prawu i Sprawiedliwości? Przede wszystkim taką, aby 30 procent z otrzymanych środków przeznaczyć dla samorządów. Jeśli chodzi o suche liczby to sprawa ma wyglądać następująco: 850 milionów euro mają uzyskać szpitale powiatowe, 300 milionów euro dla firm zagrożonych upadkiem (ciekawe, czy typowo polskich przedsiębiorców, czy zagranicznych pod polskimi szyldami?), a do tego kolejne środki na budowę 75 tysięcy mieszkań komunalnych.  

Polecamy obliczyć, ile pieniędzy pozostanie politykom do tzw. podziału. Pytanie również brzmi, ile wyniesie budowa 75 tysięcy mieszkań. 

źródło: www.wiadomosci.radiozet.pl 

źródło zdjęcia: www.flickr.com @Lewica Razem – Partia Razem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook