Projekt legalizacji marihuany w Polsce. Poznaj szczegóły!

72 4

Projekt legalizacji marihuany w Polsce. Poznaj szczegóły!

Temat marihuany zawsze niesie ze sobą wiele kontrowersji. Są ludzie, którzy uważają, że jest to szkodliwy narkotyk, który powoduje wyłącznie negatywne mechanizmy w funkcjonowaniu człowieka. Istnieją tacy, którzy bez przysłowiowego ”zielska” nie potrafią żyć i wolą sięgnąć po skręta niż zajrzeć do butelki wódki. A jeszcze inni sądzą, że marihuana to zwyczajna używka, jak wspomniana wódka, kawa, papierosy czy cukier. Ile osób, tyle opinii. Najgorzej, gdy o konopiach zaczynają wypowiadać się osoby, które nigdy nie miały do czynienia z tą substancją, a jedyna wiedza jaką na ten temat posiadają, pochodzi z telewizji. 

Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany przedstawił nowy projekt, w którym pomagała znana w środowisku grupa Wolne Konopie. Według prac tych dwóch organów, dopuszczalna ilość marihuany, jaką mógłby posiadać dorosły człowiek w Polsce to od 5 do 10 gramów. I chociaż oficjalnie ten projekt nie został wdrożony, to już wysuwają się propozycję, aby tę ilość podnieść do 30 gramów. Do tego będzie potrzebne 100 tysięcy podpisów pod projektem ustawy, które aktywiści z Wolnych Konopi mają w planach zebrać. 

A co z krzakami konopi, jakie obywatel mógłby mieć na własny użytek? W projekcie mowa jest o czterech takich roślinkach. Docelowo, ze wszystkich powinno się otrzymać około 200 gram suszu. Trzeba przyznać, że jest to ilość dość duża jak na własny użytek. Dlatego też może wydawać się to podejrzane i właśnie ten punkt projektu może, mówiąc kolokwialnie, nie przejść. 


źródło: www.ckm.pl

źródło zdjęcia: www.flickr.com @jhonycogollo

8 myśli na temat “Projekt legalizacji marihuany w Polsce. Poznaj szczegóły!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook