Robert Bąkiewicz: Trzaskowski to groźny kierunek dla przyszłości Polski. Duda to mniejsze zło.

1 0

Robert Bąkiewicz: Trzaskowski to groźny kierunek dla przyszłości Polski. Duda to mniejsze zło

Telefony komórkowe - sprawdź opinie

Kilka dni temu w sieci pojawił się spot pt. #MimowszystkoDuda. W spocie wystąpiły osoby z różnych środowisk, które miały jednak wspólny mianownik: w I turze wyborów głosowały na kandydata Konfederacji, Krzysztofa Bosaka. Na tym podobieństw nie koniec.

Widząc, jak obaj kandydaci, którzy weszli do II tury uśmiechali się w stronę właśnie elektoratu Bosaka postanowili zabrać głos udzielając swojego poparcia urzędującemu prezydentowi Andrzejowi Dudzie.

Wśród reakcji na ten spot nie zabrakło opinii o możliwe malwersacje ze strony środowiska PiS, bo przecież Konfederacja po I turze wydała oświadczenie, w którym nie poparła żadnego z kandydatów, a wybór zostawiła ,,sumieniu i mądrości” swoich wyborców.

O opinie dot. tej i nie tylko tej kwestii poprosiliśmy jednego z przedstawicieli środowiska narodowego w Polsce, prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Roberta Bąkiewicza.

Paweł Auguff: W sieci pojawił się spot #MimowszystkoDuda. Autorami mieli być wyborcy Krzysztofa Bosaka, jednak pojawiają się głosy, że to celowa zagrywka TVP i partii rządzącej, która ma niezdecydowanym zwolennikom Konfederacji uzmysłowić, że jedynie głos na Andrzeja Dudę w II turze ma sens. A nawet, że to moralna konieczność. Jak pan sądzi: PiS rzeczywiście maczał w tym palce?

Robert Bąkiewicz: Nie mam takiej wiedzy, natomiast dla wyborców Konfederacji, dla osób ze środowiska narodowego niewątpliwie kandydatura obecnego prezydenta Andrzeja Dudy jest bliższa niż pana Rafała Trzaskowskiego. To po prostu mniejsze zło.

Jedna z osób występujących w tym spocie zwraca się do pana Trzaskowskiego przypominając, że to właśnie on mówił o marszu niepodległości jako o marszu 60 tysięcy nazistów, a teraz deklaruje, że weźmie w nim udział. Czy wierzy pan w to, że prezydent Warszawy, gdyby wybory prezydenckie jednak przegrał, przyjdzie 11 listopada na Rondo Dmowskiego?

Jeśli chodzi o Marsz Niepodległości, to każdy, kto ma w sercu polski interes narodowy, kto jest dumny z bycia Polakiem, kto identyfikuję się z poglądami patriotycznymi jest na nim mile widziany. Niezależnie od tego na kogo głosuje. To nie jest marsz polityczny. Dziwne tylko, że Rafał Trzaskowski, a więc osoba reprezentująca interesy czy to Berlina, czy Brukseli wspierający federalizację Unii Europejskiej nagle odnalazł w sobie pierwiastek polskiego interesu narodowego. Trzaskowski to groźny kierunek dla przyszłości Polski, chociażby przez osobę Georga Sorosa, o którym prezydent Warszawy mówi ciepło.

Jak rozumiem wpisuję pan takie działanie w próbę ‘’kupienia’’ określonej grupy wyborców, bo to pomoże wygrać wybory?

Próby kupowania wyborców w okresie kampanii wyborczych nie są niestety niczym dziwnym, zdążyliśmy się już do tego przyzwyczaić. Polityka, po prostu, tak działa.

Ale chyba nie tylko ze strony kandydata Koalicji Obywatelskiej. Prezydent Andrzej Duda deklaruje chęć utworzenia tzw. Koalicji polskich spraw, i widzi tam Konfederacje. Co pan na to?

To też jest dziwne. Prezydent Andrzej Duda teraz mówi o chęci rozmów o polskich sprawach, o chęci tworzenia koalicji z prawicą, ale przecież miał na to aż 5 lat, i w tym okresie nie podnosił takich kwestii.

Krzysztof Bosak, kandydat z ramienia Konfederacji uzyskał bardzo dobry wynik. Powiedziałbym nawet obiecujący. Co dalej z Konfederacją? Czy będzie ten sojusz z PiS, jak sugeruje poseł Jacek Sasin?

Nie wiem, co dalej z Konfederacją. Nie jestem członkiem tego ugrupowania, jestem działaczem społecznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook