Rosyjski POSEŁ wprost: ”trzeba pozbyć się Rybusa!”

0 0

Rosyjski POSEŁ wprost: ''trzeba pozbyć się Rybusa!''

Maciej Rybus niedawno udzielił wywiadu portalowi ”weszło.com”, w którym stwierdził, że reprezentacja Polskio ma duże szanse na wygraną z Rosją w barażach do przyszłorocznego Mundialu. Była to wypowiedź, jakich wiele; kompletnie nie rzucająca się zbytnio w oczy i uszy. Rybus doskonale zna Rosjan, gdyż od kilku lat występuje w rosyjskiej lidze. Jego zdaniem to Polska jest faworytem tego meczu, który odbędzie się w marcu. 

Witalij Miłonow to rosyjski poseł, który odpowiedział w ostry sposób na słowa Rybusa. Stwierdził, że ”im szybciej pozbędziemy się Rybusa, tym będzie lepiej. Człowiek, który w taki sposób wypowiada się o naszej reprezentacji, siłą rzeczy podobny stosunek ma do naszych klubów, w tym do Lokomotiwu”. 

Co mogło tak rozwścieczyć rosyjskiego polityka? Stwierdzenie Rybusa, że Rosja to ”nie Portugalia, nie Italia”? Że słabo zagrali w decydującym o awansie meczu z Chorwacją? Być może ktoś źle przetłumaczył Miłonowowi wywiad naszego rodaka. 

Do akcji wkroczył Lokomotiw Moskwa, a więc klub, w którym Rybus obecnie występuje. Trener zespołu uznał, że w słowach jego zawodnika nie było nic złego. Natomiast prezes Spartaka Moskwa uważa, że nie można karać Rybusa dlatego, bo chce wygrać mecz przeciwko kadrze narodowej kraju, w którym mieszka na co dzień i gra w piłkę. 

źródło: www.weszło.com

źródło zdjęcia: www.flickr.com @Marcin Kalita

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook