Samobójstwo na Kremlu. Nie żyje ochroniarz Putina

0 0

Samobójstwo na Kremlu. Nie żyje ochroniarz Putina

Jak informują rosyjskie media na terenie Kremla samobójstwo popełnił niejaki Michaił Zacharow, pracownik 5. oddziału Departamentu Ochrony Osobistej Służby Przedsięwzięć Ochronnych FSO (ULO SOM FSO), odpowiedzialnej za ochronę prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina. Jako pierwszy informację przekazał rosyjski kanał Baza za pośrednictwem komunikatora Telegram. O śmierci pracownika pałacu Kremla powiadomiła także państwowa agencja TASS. Istnieje jednak pewna rozbieżność w tych komunikatach. Media państwowe twierdzą, że owszem doszło do samobójstwa funkcjonariusza, lecz nic nie potwierdza, że był ochroniarzem głowy rosyjskiego państwa. Co innego mówi Baza, która powołuje się na swoje źródła.

Na tym różnice się nie kończą.

Nie jest bowiem pewne, co było przyczyną odebrania sobie życia przez człowieka, który (przynajmniej z zasady) powinien być wzorem siły: nie tylko fizycznej, ale też psychicznej. Baza powołując się na kolegów z pracy Zacharowa twierdzi, że decydujący był zawód, jaki poczuł do kierownictwa FSO, które miało wykazywać obojętność do warunków jego pracy. Dodatkowo swoje zrobił nadmiar czasu, jaki w niej spędzał. Na jednej z ostatnich zmian miał tam spędzić ponad 15 godzin. Praktyka nadgodzin w FSO od pewnego czasu przestała być opłacalna. Kiedyś za uzbieranie wystarczającej ilości nadgodzin w pracy można było ubiegać się o wcześniejszą emeryturę, jednak praktyka ta została zniesiona.

Wiadomo też, że o śmierci Zacharowa została poinformowana jego żona, lecz nie podano jej bezpośrednich okoliczności śmierci męża. Baza powołując się na jego krewnych piszę, że funkcjonariusz FSO był w trackie rozwodu z żoną, który miał zostać sfinalizowany w grudniu.

To właśnie w prywatnych problemach mężczyzny upatruje przyczynę jego śmierci przekaz państwowych mediów. TASS  podkreśla, że powodem śmierci funkcjonariusza nie było ,,przepracowanie” lecz najpewniej osobiste problemy. W komunikacie czytamy: „Funkcjonariusz popełnił samobójstwo podczas służby. Z tego powodu przeprowadzana jest kontrola”. Michaił Zacharow zastrzelił się.

Źródło: TASS, Baza, Kresy.pl. Fot.rfel.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook