Scotland, do you know who’s back?

0 0

Scotland, do you know who’s back?

Iście tryumfalny powrót na szczyt. Glasgow Rangers po 10 latach dominacji Celticu Glasgow został mistrzem Szkocji! To powrót po naprawdę długiej i trudnej podróży…
 
W lutym 2012 roku została rozpoczęta procedura upadłościowa klubu Glasgow Rangers należącego do tandemu rządzącego klubowym futbolem w Szkocji. Był to przykry efekt problemów finansowych oraz toczącego się sporu z Urzędem Skarbowym. Klub przejęła nowo powstała na tę okoliczność spółka – w efekcie złożono aplikację o miejsce w ekstraklasie. Wniosek został odrzucony, a Rangersi znaleźli się w.. czwartej klasie rozgrywkowej. Cztery lata później w 2016 roku wrócili na najwyższy szczebel rozgrywek piłkarskich w Szkocji.

Po sobotnim zwycięstwie nad St. Mirren i remisie drugiego w tabeli Celticu stało się jasne, że Szkocja ma nowego mistrza kraju – pierwszego od dekady. Przewaga, jaką Rangersi wyśrubowali w momencie zagwarantowania sobie mistrzostwa, nad Celtikiem jest imponująca, bo wynosi 20 punktów. Miasto niemal dosłownie eksplodowało z radości.

To 55 mistrzostwo w historii Glasgow Rangers!

Jednym z głównych architektów tego sukcesu jest były piłkarz Liverpoolu – legenda tego klubu – i reprezentacji Anglii, który pracuje jako trener Rangersów, Steven Gerrard. Legendarnemu Anglikowi w karierze piłkarskiej nie dane było zaznać smaku zdobycia trofeum krajowego mistrza, za to już na początku kariery trenerskiej wynagradza sobie ten niesmak, jaki pozostał po zakończeniu piłkarskiej kariery.

Kibice Glasgow Rangers fetowanie mistrzostwa zaczęli już w sobotę, kiedy sprawa tytułu, na dobrą sprawę, nie była jeszcze rozstrzygnięta. Jeśli wracać na szczyt to tylko tak – Glasgow Rangers, czapki z głów.
 
Fot. https://www.facebook.com/rangersfc/photos/4107482952603762

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook