Sensacyjny transfer w lidze okręgowej!

4 0

Do niecodziennego transferu doszło w krakowskiej lidze okręgowej. Znany polski piłkarz, Sławomir Peszko, został dziś zawodnikiem KS Wieczystej, czyli krakowskiego klubu występującego na szóstym poziomie rozgrywkowym w Polsce.

35-letni skrzydłowy ostatnio reprezentował barwy ekstraklasowej Lechii Gdańsk. Jednak Peszko rozwiązal kontrakt z winy klubu. Z nowym zespołem podpisał umowę na rok z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Wcześniej popularny „Peszkin” występował m.in. w Wiśle Płock, Lechu Poznań, FC Köln i Wiśle Kraków.

– W końcu w wieku 35 lat mogę podjąć decyzję nie patrząc na menedżerów, którzy mi coś doradzają, na niektórych dziennikarzy, którzy coś o mnie napiszą i proponują mi ten czy inny klub czy też różnych kibiców, którzy twierdzą że się wypaliłem. Teraz po prostu ja, Sławomir Peszko, idę do Wieczystej i chcę temu klubowi pomoc w dwóch awansach. Chcę się odwdzięczyć mojemu przyjacielowi panu Kwietniowi, który mi pomógł w Wiśle Kraków. Teraz jest czas żebym ja jemu pomógł i dlatego wybrałem ten kierunek! – powiedział po podpisaniu umowy nowy zawodnik krakowskiego klubu.

Mówi się, że Peszko będzie zarabiał w Wieczystej 40 tysięcy złotych netto miesięcznie, co na warunki ligi okręgowej jest kwotą wręcz niemożliwą. Pokazuje to jednak, jak ambitne plany ma prezes klubu, Wojciech Kwiecień. Ciekawe, jak szybko KS Wieczysta awansuje do Ekstraklasy. Patrząc na kadrę zespołu i potencjalne nowe wzmocnienia (m. in. Rafał Boguski z Wisły Kraków), awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w przeciągu kilku, może kilkunastu lat, wydaje się być bardzo prawdopodobny.

 

źródło: www.kswieczysta.com i www.gol24.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook