Sieć sklepów Biedronka z karą 115 milionów złotych!

2 0

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów stwierdził, że Biedronka przez kilka lat w niewłaściwy sposób informowała o cenach swoich produktów i wprowadzała przez to swoich klientów w błąd. Prezes UOKiK, Tomasz Chróstny, nałożył karę 115 milionów złotych na spółkę Jeronimo Martins Polska, która jest właścicielem sieci popularnych sklepów.

Jak podaje Urząd, w całej sprawie chodzi przede wszystkim o braki cen przy towarach oraz wyższych cen w kasie niż na sklepowych półkach. Mówi się, że praktyki, jakie stosuje Jeronimo Martins. trwają od 2016 roku.

A co na to sama spółka? „Z zaskoczeniem przyjęliśmy decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, którą uważamy za niezasłużoną w obliczu naszego zaangażowania i konsekwencji w polityce niskich cen dla klientów” – takie słowa mogliśmy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu.

Faktem jest, że już kolejne sieci sklepów zaczynają być na celowniku UOKiKu. Klienci twierdzą, że nie tylko w Biedronce zdarzają się nieudogodnienia związane ze złym informowaniem o cenach danych artykułów. A przecież prawdziwych gigantów na rynku w Polsce mamy co najmniej kilku…

 

źródło: www.money.pl

Jedna myśl na temat “Sieć sklepów Biedronka z karą 115 milionów złotych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook