Skandal w Premier League! Sędzia bał się podyktować karnego!

0 0

Skandal w Premier League! Sędzia bał się podyktować karnego!

Angielscy sędziowie piłkarscy nie należą do światowej czołówki i wiadomo to nie od dziś. Poza tym ich średnia wieku jest jedną z najwyższych wśród wszystkich sędziów w Europie. Od kilku lat w Premier League, podobnie jak w większości najlepszych lig na świecie, stosowany jest system VAR, dzięki któremu arbiter może posłużyć się powtórką video w celu dokładniejszego obejrzenia sytuacji i podjęcia słusznej decyzji. 

Niedzielny szlagier pomiędzy Chelsea i Manchesterem United przyniósł sporo kontrowersji, które na Wyspach są bardziej komentowane niż sam wynik. Mecz zakończył się wynikiem 0-0. Kolejny hit tego sezonu Premier League zakończył się bezbramkowym remisem! Lecz skupmy się na błędnej decyzji sędziego Stuarta Attwella, do której… sam się przyznał! Dotknięci tą sytuacją są zawodnicy ”Czerwonych Diabłów”, a całą sprawę skomentował Luke Shaw.

– W pierwszej chwili dostrzegłem zagranie piłki ręką, ale nie wiedziałem, kto ją dotknął – Mason czy Callum. Grałem dalej, bo nawet nie wiedziałem, że ta sytuacja będzie sprawdzana. Potem słyszałem, jak sędzia mówił do Harry’ego, że nie podyktuje rzutu karnego, bo wywołałby on lawinę dyskusji. Nie rozumiem tego. W takim razie po co było zatrzymywać grę? Mieliśmy piłkę i atakowaliśmy. System VAR wprowadza za wiele zamieszania, bo mogliśmy po prostu grać dalej. Nie będę na to narzekał, bo żaden z zespołów nie zrobił wystarczająco dużo, aby wygrać – przyznał obrońca Manchesteru United. 

 

 

Skoro to zdarzenie i tak wywarło wiele dyskusji i kontrowersji, to co za różnica, czy Attwell podyktowałby rzut karny czy nie? W takim razie po co jest VAR? 

Mimo że zgadzamy się z Shawem, że żadna z drużyn z przebiegu meczu nie zasłużyła na zwycięstwo, to takie sytuacje, jak ta z niedzieli, powinny być klarowne. Nie chcemy być stronniczy, jednak uważamy, że w tej sytuacji karny dla Manchesteru United jak najbardziej się należał. 

 

 

źródło: www.transfery.info

źródło zdjęcia: www.flickr.com @Footie Central 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook