W Suwałkach powstaje nowa Wieczysta? Debiutant na piłkarskiej mapie Polski!

5 0

W Suwałkach powstaje nowa Wieczysta? Debiutant na piłkarskiej mapie Polski!

KS Wieczysta Kraków robi furorę w krakowskiej lidze okręgowej i tylko kwestią czasu jest, aż klub Wojciecha Kwietnia awansuje na szczebel centralny. Jednak zanim ”Żółto-czarni” zagrają w 3. lidze, będą musieli w następnym sezonie mierzyć się z rywalami z 4. ligi. O deklasacji i przepaści, jaka jest pomiędzy takimi zawodnikami jak Sławomir Peszko czy Radosław Majewski nad amatorami z okręgówki, nie ma sensu pisać. Bardzo nas jednak ciekawi, jak Wieczysta poradziłaby sobie w starciu np. ze Stalą Rzeszów, Bytovią Bytów czy Wigrami Suwałki.

Właśnie, Suwałki. 70-tysięczne miasto ma przedstawiciela w 2. lidze, choć jeszcze w tamtym sezonie Wigry grały na zapleczu Ekstraklasy. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że po roku banicji zespół prowadzony przez Dawida Szulczka wróci do 1. ligi. ”Biało-niebiescy” są jednymi z głównych faworytów do awansu. Wigry zagrają w barażach i już tylko od nich będzie zależeć czy powrócą tam, gdzie ich miejsce.

Pisząc w tytule ”nowa Wieczysta”, nie mieliśmy jednak na myśli suwalskich Wigier. Chodzi o Vertę, czyli klub, który od przyszłego sezonu zadebiutuje na A-klasowych boiskach. W północno-wschodniej Polsce klubów piłkarskich jest jak na lekarstwo, więc nowy zespół na pewno doda pewnego powiewu świeżości. Mimo że Verta będzie musiała rozpocząć swoją przygodę od A-klasy (w woj. podlaskim nie ma niższej ligi), to grający trener Michał Żukowski odważnie mówi o awansie do ligi okręgowej. Jednak jeśli chodzi o 4. ligę, ”coach” dozuje optymistyczne głosy.

 
”Jeśli w przyszłości pojawią się większe fundusze i wsparcie, będziemy myśleć o 4. lidze. Na razie nie mierzymy wyżej niż okręgówka. Na początku chcemy zbudować solidne fundamenty, a dopiero później walczyć o wyższe cele” – wyjawił pierwszy w historii trener Verty.

W okolicach Suwałk klubów piłkarskich jest bardzo mało. W 4. lidze gra Sparta Augustów, w lidze okręgowej Pomorzanka Sejny, a w A-klasie Grab Janówka i Polonia Raczki. Nieopodal jest również Olecko, a w nim zespół Czarnych, lecz jest to już województwo warmińsko-mazurskie. W 4. lidze występuje także drugi zespół suwalskich Wigier. Nowy klub to przede wszystkim okazja do zaprezentowania się dla wielu młodych zawodników, którzy przez różne okoliczności nie mogą grać np. w Wigrach. Poza tym wielu ”wyjadaczy” może o sobie przypomnieć nieco szerszej publiczności. Verta będzie zespołem, w którym szansę dostaną zarówno młodsi, jak i starsi zawodnicy z regionu.

 
Na ten moment wiadomo, że swoje mecze Verta będzie rozgrywać na bocznym boisku Wigier przy ulicy Zarzecze 26. Mimo że wielu zawodników zadeklarowało się w temacie występów w nowo powstałym klubie, to trener Żukowski na razie nie chce zdradzać nazwisk. Wyjawił jedynie, że w zespole znajdą się osoby z ciekawą przeszłością piłkarską, nie tylko regionalną, oraz zdolni chłopcy z Suwałk i okolicznych miejscowości. 

Nabór do drużyny jest wciąż otwarty. Więcej informacji możecie dowiedzieć się pisząc do naszej redakcji lub bezpośrednio do trenera Michała Żukowskiego.

źródło zdjęcia: www.flickr.com @Damian

3 myśli na temat “W Suwałkach powstaje nowa Wieczysta? Debiutant na piłkarskiej mapie Polski!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook