Wybrano nowego prezesa Poczty. To kolejny PiS-owiec!

4 0

Poczta Polska ogłosiła dziś, że w ramach konkursu wyłoniono nowego prezesa Poczty Polskiej. To Tomasz Zdzikot, powiązany politycznie z Prawem i Sprawiedliwością dotychczasowy pełniący obowiązki prezesa państwowej spółki.

Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu:

Rada Nadzorcza Poczty Polskiej S.A. 15 czerwca 2020 roku zdecydowała o powierzeniu funkcji prezesa Zarządu Poczty Polskiej S.A IV wspólnej kadencji panu Tomasz Zdzikot. Przez ostatnie 2,5-miesiąca pełnił on obowiązki prezesa Zarządu po tym, jak na początku kwietnia został oddelegowany do zarządu z Rady Nadzorczej.

Wybór Prezesa Zarządu poprzedzony był postępowaniem kwalifikacyjnym, w którym wzięło udział 10 kandydatów, z czego 2 kandydatury spełniały wymogi formalne konkursu.

– Tomasz Zdzikot wykazał się największą wiedzą merytoryczną spośród kandydatów biorących udział w II. etapie postępowania kwalifikacyjnego. Członków Rady Nadzorczej przekonała również spójna i ambitna wizja firmy przedstawiona na rozmowie rekrutacyjnej, która jest zbieżna z wizją Rady Nadzorczej oraz oczekiwaniami względem prezesa – powiedział Leszek Gawarecki, członek Rady Nadzorczej Poczty Polskiej S.A.

Przypomnijmy, że Tomasz Zdzikot został wybrany w trybie pilnym w okresie pandemii jako pełniący obowiązki prezesa Poczty Polskiej na okres organizacji wyborów korespodencyjnych, które miały być organizowane przez spółkę. Poprzedni prezes został zwolniony z powodu braku zgody na udział firmy w wyborach prezydenckich.

 

Warto również wspomnieć, że jednym z warunków konkursu na prezesa Poczty był brak przynależności partyjnej. Tymczasem Zdzikot pełnił rolę sekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, współpracując bezpośrednio m.in. z Mariuszem Błaszczakiem.

 

A co Wy uważacie na temat takiego wyboru?

 

źródło: Poczta Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook